RAMAZAN ZOR     
Ramazan zor 1974 te Erzurumun İspir İlçesi Çamlıkaya (Hunut) nahiyesine bağlı Düztepe (TAP) köyünde dünyaya geldi. İlk öğrenimini burada tamamladı.
1986 yılında bir İkramı-ı ilahi olarak İzmir Kestanepazarı Kuran Kursu diye bilinen Hatay Yurdunda Kuran kursu eğitimi aldı ve Orta öğrenimini İzmir İmam Hatip Lisesi’nde bitirdi. Daha Sonra 1991 yılında Lise eğitimini tamamlamak üzere Kocaeli’nin Gebze İlçesine geldi ve Lise eğitimini sonlandırdı.
Lise hayatı sonrası Mezun olduğu İHL’nde aldığı eğitimin Paralelinde fahri olarak görev ifa etti, bu süre zarfında eğitim hayatı boyunca sürdürdüğü müzik ve sahne çalışmalarına hız verdi. Eğitim hayatı boyunca sürdürdüğü program çalışmaları vasıtasıyla 1997 yılında Gebze Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğünde program yapım ve sunucusu görevine başladı. Aynı yıl tanıştığı zeynep hanımla 1999 yılında evlendi.
Gebze Belediyesi Mehteran Bölüğü Kurucuları içerisinde yer aldı ve Mehterbaşı – Çevganbaşıağa görevlerinde bulundu. Gebze Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğunda yer aldı , eğitim ve icralarda bulundu.
1997- 2004 yılları arası Gebze Yeşilay şube sekreterliği, 2004-2005 yılı itibariyle Şube başkanlığı görevinde bulundu.
2005 yılında yüksek öğrenimine ve Gebze Belediyesindeki görevine bir süre ara verip Çankırı Ilgaz da bulunan TSK Kış Sporları Eğitim Merkez Komutanlığı Tesislerinde Türk Sanat Müziği Solisti Olarak Vatani görevini tamamladı. 2007 yılı dönemi içerisinde Gebze Erzurumlular derneği yönetim Kurulu içerisinde aktif rol aldı, çalışmalar yaptı. 2007 Eylülünden itibaren Gebze Belediyesine bağlı Marmara Uzmanlar Şirket Müdürlüğü (Sosyal Tesisler İşletmeciliği) görevine getirildi. 2009 yazı itibariyle Gebze Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü Kalite Yönetim sisteminde görevine devam etmekte.
Ayrıca 1995 Yılında Kurmuş oldukları Hizmet Organizasyon bünyesinde Müzik ve sahne çalışmalarına devam etmektedir.

© 2010 Tüm hakları saklıdır
 Tasarım:istdizayn